Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Zalety wybielania zębów w klinice – czy to jest dla Ciebie?

zalety-wybielania-zebow-w-klinice-czy-to-jest-dla-ciebie
Coraz więcej osób decyduje się na profesjonalne zabiegi wybielania zębów. Rozjaśnianie uśmiechu przez stomatologa jest bezpieczne dla zdrowia i przynosi lepsze efekty niż stosowanie past czy pasków wybielających. Jakie są zalety wybielania zębów w klinice stomatologicznej? Czy profesjonalne metody są odpowiednie dla Ciebie?

Wybielanie zębów w klinice stomatologicznej – zalety rozwiązania

Wybielanie zębów w klinice DenticaNova to nie tylko sposób na to, by zyskać olśniewająco biały uśmiech. Metody stosowane w gabinetach stomatologicznych cechuje lepsza skuteczność, są też bezpieczniejsze dla zdrowia pacjenta i nie uszkadzają struktury zębów.

1. Ocena stanu zębów

Przed przystąpieniem do wybielania, dentysta ocenia zdrowie zębów i dziąseł. Dzięki temu pacjent ma pewność, że wybielanie nie będzie mieć negatywnego wpływu na stan jamy ustnej. Konsultacja ze stomatologiem pozwala również wykryć ewentualne problemy, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.

2. Dopasowane metody wybielania

W klinice stomatologicznej DenticaNova pacjenci mogą zdecydować się na wybielanie uśmiechu metodą laserową lub BlancOne Click.
  • Wybielanie laserowe
Podczas wybielania laserowego dentysta nakłada na zęby specjalny żelu wybielający, który następnie jest aktywowany za pomocą światła lasera diodowego. Sposób ten pozwala na osiągnięcie wyraźnych efektów widocznych już po pierwszym zabiegu, który trwa od 40 do 90 minut. Możliwe jest rozjaśnienie zębów nawet do 5 tonów.
  • Metoda BlancOne Click
BlancOne Click to innowacyjna technika wybielania zębów za pomocą specjalnego preparatu. Cały zabieg trwa 10 minut i polecany jest osobom, które szukają mniej inwazyjnych sposobów wybielania zębów. Metoda BlancOne Click jest bezpieczna dla szkliwa oraz dziąseł i skutecznie rozjaśnia przebarwienia. W klinice stomatologicznej DenticaNova możliwe jest przeprowadzenie tej formy wybielania od razu po higienizacji zębów, w trakcie jednej wizyty.

3. Bezpieczeństwo

Wybielanie zębów przeprowadzone w klinice, przez wykwalifikowanych stomatologów, jest w pełni bezpieczne dla pacjenta oraz dla szkliwa i dziąseł. Preparaty wykorzystywane do profesjonalnego wybielania uśmiechu są przebadane i nie podrażniają jamy ustnej.

4. Trwałe i widoczne efekty

Zabiegi wybielania zębów dostępne w klinice DenticaNova zapewniają długotrwałe i widoczne efekty. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych i nowoczesnych technologii kolor zębów jest wyraźnie jaśniejszy już po jednym zabiegu.

5. Kompleksowa opieka stomatologiczna

Po wykonanym zabiegu pacjent otrzymuje cenne wskazówki dotyczące pielęgnacji zębów. Dzięki temu efekty wybielania utrzymują się przez długi czas. Opieka stomatologa pozwala także na szybką reakcję w razie wystąpienia ewentualnych skutków ubocznych lub pytań ze strony pacjenta.

Czy wybielanie zębów to rozwiązanie dla Ciebie?

Wybielanie zębów nie jest wskazane:
  • po niedawno wykonanym zabiegu stomatologicznym – zaleca się zachowanie przerwy po zabiegach stomatologicznych, takich jak ekstrakcja zębów czy leczenie kanałowe, by rany w jamie ustnej mogły się w pełni zagoić;
  • gdy istnieją problemy ze zdrowiem jamy ustnej – np. w przypadku nieleczonej próchnicy, zapalenia dziąseł lub erozji szkliwa.
Przed zabiegiem najbezpieczniej jest skonsultować się ze swoim stomatologiem, który oceni stan jamy ustnej i uzębienia. Specjalista pomoże wybrać najbardziej efektywną metodę wybielania, dostosowaną do indywidualnej sytuacji i oczekiwań pacjenta.

Podsumowanie

Zalety wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym to m.in. szybkie i wyraźne efekty, bezpieczeństwo dla zdrowia pacjenta i jego zębów oraz pomoc w przypadku problemów ze zdrowiem jamy ustnej. W klinice DenticaNova możliwe jest rozjaśnienie uśmiechu za pomocą lasera diodowego lub metodą BlancOne Click. Po zabiegu pacjenci mogą cieszyć się pięknym, białym uśmiechem przez długi czas.