Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
Protetyka Piaseczno

Ozonoterapia

Ozon stosowanie w stomatologii zawdzięcza silnym właściwościom bakteriobójczym i dezynfekującym, dzięki czemu w szybkim tempie zabija bakterie, grzyby i wirusy.

Działając całkowicie bezboleśnie na zęby i dziąsła, odkaża i goi sączące się rany, wspomaga zrost kostny, przynosi ulgę w nerwobólach.

Szczególnie dobre wyniki zaobserwowano w leczeniu próchnicy korzenia, próchnicy szczelin i bruzd na powierzchniach żujących zębów oraz wszędzie tam, gdzie możliwy jest bezpośredni, łatwy dostęp ozonu.

Skuteczność niszczenia mikroorganizmów w ubytkach próchnicowych wynosi ponad 99%, co zostało potwierdzone badaniami.

Ozonoterapię z powodzeniem stosuje się również m. in. w leczeniu chorób dziąseł i przyzębia – kieszonek dziąsłowych, zapaleń dziąseł, w leczeniu po ekstrakcji zęba, do dezynfekcji jamy ustnej, do dezynfekcji kanałów korzeniowych, tamowania krwawienia, w leczeniu miazgi zębowej, kandydozy, opryszczki.

Terapia ozonem eliminuje lub minimalizuje konieczność stosowania antybiotyków.

Leczenie z zastosowaniem ozonu jest nieinwazyjne, bezpieczne i nie przynosi niepożądanych skutków ubocznych.

Efekty ozonoterapii są długotrwałe, a to ze względu na duże wchłanianie ozonu przez tkankę, która po zakończeniu terapii na długo pozostaje wolna od procesów patologicznych.

Ozonowanie zębów w Stara Iwiczna k. Piaseczna

Ozonowanie zębów to innowacyjna metoda leczenia i profilaktyki w stomatologii, która polega na wykorzystaniu działania ozonu do eliminacji bakterii, wirusów i grzybów. W klinice Dentica Nova stawiamy na nowoczesne rozwiązania, dlatego wprowadziliśmy ozonowanie jako jeden z kluczowych zabiegów. Dzięki niemu możemy nie tylko skutecznie walczyć z infekcjami i przyspieszać proces gojenia, ale także działać profilaktycznie, zapobiegając rozwojowi próchnicy i chorób dziąseł.

Zlokalizowane w malowniczej okolicy Stara Iwiczna k. Piaseczna, centrum Dentica Nova to synonim zaawansowanej stomatologii. Nasz zespół specjalistów przeszkolony w zakresie terapii ozonowej gwarantuje, że każdy zabieg jest przeprowadzany z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. Jeśli pragniesz połączyć skuteczność leczenia z nowoczesnymi technologiami, serdecznie zapraszamy do skorzystania z metody ozonowania w Dentica Nova. Dbaj o zdrowie swojego uśmiechu w oparciu o najnowsze osiągnięcia medycyny!