Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Profilaktyka i higiena

Co to

dokładnie jest?

Za standard przyjmujemy stan, w którym pacjent może się cieszyć zdrowiem jamy ustnej, ograniczając zabiegi do profilaktyki i dbania o odpowiednią higienę, w czym wspiera pacjenta gabinet higieny.

Stan zdrowia jamy ustnej jest uzależniony od wielu czynników i ulega zmianie, dlatego zmieniać się powinny także środki i metody dbania o higienę jamy ustnej.

Podstawowym zabiegiem, który należy wykonywać w gabinecie higieny regularnie, w odstępach czasu ustalonych z higienistką, jest skaling, czyli oczyszczenie zębów z kamienia i osadów. Pełna wizyta higienizacyjna trwa około 1 godz.

Szczególnym wskazaniem do wizyt higienizacyjnych są sytuacje, w których utrzymanie higieny na odpowiednim poziomie jest utrudnione. Do nich zaliczamy użytkowanie różnego rodzaju aparatów ortodontycznych, uzupełnień protetycznych, implantów. W zależności od tego, na jakim etapie leczenia jest pacjent, wizyty higienizacyjne powinny być przeprowadzane w ustalonych odstępach czasu.

Przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu higienizacyjnego jest także niezbędne przed podjęciem jakichkolwiek zabiegów przez lekarza dentystę.

Profilaktyka i higiena Piaseczno

Profilatyka i higiena

6 powodów

Dla których warto skorzystać z usługi
profilaktycznych oraz higienizacji w DenticaNova

Pełen zabieg higienizacji

Na zębach mimo dokładnego mycia może zbierać się osad i kamień, które podczas takiego zabiegu usuwamy. Dzięki temu zęby pozostaną zdrowe i staną się bielsze.

Fluoryzacja

Inaczej lakierowanie. To zabieg profilaktyczny mający na celu zwiększenie odporności szkliwa na działanie kwasów oraz bakterii próchnicotwórczych. Standardowo powinno się aplikować fluor o wysokim stężeniu co 6 miesięcy, a u dzieci szczególnie narażonych na próchnicę - 4 razy w roku.

Lakowanie zębów

Inaczej uszczelnianie bruzd i zagłębień anatomicznych znajdujących się na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych. Tkanki wyrzynających się zębów stałych są szczególnie wrażliwe na działanie bakterii próchnicowych, dodatkowo kształt powierzchni zębów - głębokie bruzdy i szczeliny - uniemożliwiają idealne oczyszczenie ich z płytki nazębnej. W celu uniknięcia rozwoju bakterii w bruzdach aplikuje się lak szczelinowy. Zabieg pozwala zabezpieczyć zęby przed próchnicą oraz zachować je w dobrej kondycji i zdrowiu. Lakowanie stosuje się u dzieci z wyrzynającymi się zębami stałymi w wieku 6-8 lat oraz 10-13 lat, dzieci z wyrzynającymi się zębami mlecznymi w wieku 2-3 lata oraz u dorosłych, którzy nie mieli lakowanych bruzd czy ubytków w bruzdach na powierzchniach żujących

Usuwanie przebarwień od kawy czy herbaty

Dzięki temu zabiegowi nie musisz odmawiać sobie picia ulubionego napoju, jednocześnie zachowując białe zęby i ładny uśmiech.

ICON - infiltracja próchnicy

To innowacyjne, bezbolesne leczenie (bez borowania!), które powstrzymuje rozwój próchnicy na wczesnym etapie. Pozwala zachować zdrowe zęby i piękny uśmiech.

Instruktaż higieny jamy ustnej

W zależności od sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta higienistka wskazuje - jak pacjent powinien myć zęby, jakiej używać pasty, płukanki, dobiera odpowiedni rodzaj szczoteczki do zębów oraz inne przyrządy ułatwiające prawidłową higienę jamy ustnej. Dzięki wyrobieniu u siebie dobrych nawyków w przyszłości unikniemy problemów z zębami. Przyrządy, metody oraz produkty będą różniły się w zależności od tego czy pacjent ma problemy periodontologiczne, użytkuje protezy, nosi aparat ortodontyczny, ma utrudnioną higienę ze względu na wadę zgryzu, itp. Na miejscu w gabinecie posiadamy wyselekcjonowane przez nas, sprawdzone, najlepsze dostępne na rynku produkty do higieny, których stosowanie polecamy.

Kto zaopiekuje się Tobą

w DenticaNova?

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy holistyczne podejście, troskę o pacjenta oraz opiekę stomatologiczną, jakiej życzyłby sobie każdy z nas.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Zarezerwuj wizytę przez portal znanylekarz

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta