Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Ortodoncja, Ortodonta

Co to

dokładnie jest?

Pacjentów zainteresowanych leczeniem ortodontycznym zapraszamy do naszej kliniki na konsultację ortodontyczną, podczas której można porozmawiać z lekarzem o metodach leczenia w odniesieniu do danej wady, preferencjach pacjenta i w tym kontekście o doborze optymalnego systemu ortodontycznego.

Lekarz wykonuje badanie, podczas którego dokonuje oceny ustawienia zębów i szczęki, a także wpływu tegoż ustawienia na rysy twarzy, podaje wstępną diagnozę, możliwości leczenia i przybliżone koszty.

Diagnostyka i plan leczenia

Kiedy pacjent potwierdzi chęć leczenia, lekarz gromadzi dokumentację, której podstawę stanowi diagnostyka – zdjęcie pantomograficzne, cefalometryczne, zdjęcia cyfrowe twarzy i zgryzu. Zostają też pobrane wyciski – metodą tradycyjną lub w postaci cyfrowego skanu.

Na tej podstawie, po analizie, lekarz przedstawia pacjentowi indywidualny plan leczenia obejmujący szczegółową diagnozę, możliwe scenariusze leczenia, rodzaje aparatów, szczegółowy kosztorys, harmonogram wizyt, zakładany czas leczenia, konieczne zabiegi z innych dziedzin stomatologii (jeśli zachodzi taka potrzeba) i przewidywany efekt końcowy.

Wybór aparatu ortodontycznego

Obecnie jest dostępnych wiele systemów ortodontycznych, dlatego nasza klinika w swojej ofercie posiada różne rozwiązania w zależności od wady i preferencji pacjenta, w tym niezwykle estetyczne i dyskretne aparaty kryształowe, ceramiczne czy też niewidoczne nakładki Clear Aligner, które nie są aparatem zakładanym na stałe.

Wizyty

Wizyta, na której zakładany jest aparat trwa około 1,5 godziny i obejmuje instruktaż higieny oraz przekazanie zaleceń dotyczących użytkowania aparatu.

Przez cały okres leczenia – w zależności od wady i zachodzących postępów co 4-6 tygodni konieczne są wizyty kontrolne, podczas których lekarz koryguje siły nacisku działające na zęby.

Założony czas leczenia może się różnić od faktycznego, ale w większości przypadków trwa od 1,5 roku do około 2 lat.

Po zakończeniu leczenia

Aby uzyskać efekt idealnego uśmiechu, po zakończeniu leczenia ortodontycznego, kiedy zgryz jest już odpowiednio ustawiony, możemy wykonać zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, które najczęściej polegają na poprawieniu kształtu poszczególnych zębów czy wybielaniu.

Aby utrzymać uzyskane w leczeniu ortodontycznym efekty, przez czas, jaki wyznaczy lekarz, konieczne jest noszenie aparatu retencyjnego.

Ortodoncja, Ortodonta Piaseczno

Ortodoncja

3 powody

Dla których warto skorzystać
z usług ortodontycznych w DenticaNova

Prawidłowy zgryz

Wspólnie zadbamy o to, aby Twój uśmiech był nie tylko ładny, ale i „zdrowy”. Prawidłowy zgryz to brak dolegliwości bólowych oraz dobre ogólne samopoczucie.

Estetyka uśmiechu

Zależy nam na tym, by za sprawą pięknego uśmiechu dodać naszym pacjentom pewności siebie - dlatego nasi ortodonci dbają o najwyższą estetykę.

Nowoczesne metody

Oferta leczenia ortodontycznego w naszej klinice opiera się o najnowocześniejsze metody dopasowane do potrzeb pacjenta.

Kto zaopiekuje się Tobą

w DenticaNova?

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy holistyczne podejście, troskę o pacjenta oraz opiekę stomatologiczną, jakiej życzyłby sobie każdy z nas.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Wypełnij formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta