Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Stomatologia dziecięca

Co to

dokładnie jest?

Stomatologia dziecięca (pedodoncja) zajmuje się leczeniem zębów już u najmłodszych dzieci. Pedodonta pomaga rozwiązywać problemy z ząbkowaniem, leczy zęby mleczne, niedojrzałe zęby stałe oraz choroby błony śluzowej.

Profilaktyka próchnicowa u dzieci  jest bardzo ważna, ponieważ rzutuje na stan i wygląd uzębienie w wieku dorosłym. 

Przestrzeganie zalecanych kontroli, lakowanie zębów, fluoryzacja i zabiegi higienizacji pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze, ale przede wszystkim uniknąć cierpienia naszego dziecka.

Stomatologia dziecięca Piaseczno

Stomatologia dziecięca

6 powodów

Dla których warto skorzystać z usług
stomatologii dziecięcej w DenticaNova

Podtlenek azotu

Sedacja podtlenkiem azotu polega na wdychaniu przez maseczkę bezwonnego gazu – mieszaniny podtlenku i tlenu zwanego często gazem rozweselającym.

Wiemy, że u najmłodszych pacjentów wizyta u dentysty może wywoływać różne emocje. Wykorzystanie podtlenku azotu pozwala dzieciom zniwelować strach, przejść leczenie bezstresowo i z chęcią odwiedzić gabinet na kolejnej wizycie. 

Ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność ta metoda cieszy się dużą popularnością.

Wizyty adaptacyjne

Pozwalają w spokojnej atmosferze zapoznać dziecko z gabinetem i pracą dentysty jeszcze przed rozpoczęciem „właściwego” leczenia (na tej wizycie nie wykonuje się żadnych zabiegów). Dzięki temu wizyty w przyszłości przebiegają bezstresowo, a Twoja pociecha w razie potrzeby z chęcią odwiedza stomatologa.

Wizyta adaptacyjna odbywa się wraz z rodzicami i jest formą zabawy, podczas której dentysta w sposób przyjazny i zrozumiały dla dziecka opowiada co robi się w gabinecie, zapoznaje z jego wyposażeniem i groźnymi - na pierwszy rzut oka dziecka - narzędziami.

Spotkanie kończy się indywidualnym badaniem jamy ustnej malucha, a po wizycie rodzic otrzymuje pełną informację na temat stanu uzębienia dziecka.

Regularne wizyty kontrolne

Jesteśmy zwolennikami profilaktyki, dlatego zachęcamy do regularnego odwiedzania gabinetu stomatologicznego w młodym wieku. Pozwala to wyrobić w dziecku prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz zachować zdrowe zęby w dorosłym życiu.

Regularne wizyty kontrolne są kluczem do zachowania zdrowych i pięknych zębów. Pozwalają na wczesne wykrycie próchnicy oraz uniknięcie konieczności usuwania zębów.

Lakowanie

W DenticaNova Twoje dziecko skorzysta z usługi lakowania zębów, czyli uszczelniania bruzd i zagłębień anatomicznych znajdujących się na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych. Pozwala to zabezpieczyć zęby przed próchnicą oraz zachować je w dobrej kondycji i zdrowiu

Fluoryzacja

Inaczej lakierowanie. To kolejny zabieg profilaktyczny, który wykonasz swojemu dziecku w naszej klinice mający na celu zwiększenie odporności szkliwa na działanie kwasów oraz bakterii próchnicotwórczych. Sprawia, że zęby są zdrowe, a szkliwo wzmocnione.

Kto zaopiekuje się

Tobą w DenticaNova?

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Wypełnij formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta