Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Protetyka z CAD/CAM

Protetyka Piaseczno

CAD/CAM

w protetyce, czyli komputerowo wspomagane projektowanie (Computer Aided Design) i komputerowo wspomagane wytwarzanie (Computer Aided Manufacturing)

Zastosowanie systemu CAD/CAM w protetyce skutkuje nie tylko zmianą samej technologii wykonywania uzupełnień protetycznych, ale niesie za sobą nową jakość w stomatologii.

Stomatologia z CAD/CAM to:

 • Jedna wizyta, natychmiastowy efekt!
  Czas leczenia zostaje maksymalnie skrócony – system umożliwia wykonanie uzupełnienia na bieżąco na jednej wizycie. Tym samym nie ma potrzeby stosowania uzupełnień czasowych i kontynuowania leczenia na kolejnych spotkaniach.
 • Wirtualny model w trójwymiarze bez tradycyjnych wycisków.
  Przy zastosowaniu skanera wewnątrzustnego pobierane są dane, na podstawie których tworzony jest trójwymiarowy obraz zastępujący tradycyjny wycisk. Skanowanie jest dokładne i szybkie. Dzięki takiej technologii nie ma mowy o błędach, jakimi obarczone są konwencjonalne wyciski.
 • Najwyższa jakość i doskonała estetyka uzupełnień.
  Dzięki CAD/CAM możemy wykonywać uzupełnienia protetyczne z najlepszych materiałów i z największą precyzją. Dokładność wykonanych prac sięga 0,2 mikrometrów, co nie jest możliwe do uzyskania w tradycyjnej protetyce. Korony, mosty, inlaye i onlaye charakteryzują się trwałością i kilkukrotnie większą wytrzymałością na naprężenia niż tradycyjne prace protetyczne. Uzupełnienie idealnie odwzorowuje kształt i pożądany kolor.
 • Estetyka uśmiechu i funkcje zgryzowe przywrócone w najlepszy możliwy sposób.
  Oprogramowanie umożliwia pełniejszą analizę i diagnostykę, jakiej nie uzyska się na podstawie gipsowego modelu. Wirtualny model pozwala na ogląd i komputerowe pomiary w trójwymiarze. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie względem siebie szczęki i żuchwy i osiągnięcie właściwego zwarcia, a tym samym przywrócenie funkcji zgryzowych, a także uzyskanie pięknego uśmiechu.
 • Projektowanie uśmiechu z pacjentem.
  Pacjent ma wgląd w cały przebieg projektowania uzupełnienia protetycznego – może obejrzeć cyfrowy model zębów i dziąseł wraz z uzupełnieniem protetycznym na ekranie komputera, a tym samym zobaczyć finalny efekt.
 • Komfort podczas całego leczenia.
  Szybkość przeprowadzenia całego leczenia, pogłębiona analiza i precyzja wykonania uzupełnień, użycie najlepszych materiałów, odejście od tradycyjnych wycisków, przewidywalny efekt i możliwość wglądu w cały proces to z pewnością te elementy, które dają pacjentowi poczucie komfortu.

Protetyka z CAD/CAM w Stara Iwiczna k. Piaseczna

Nowoczesna protetyka to połączenie precyzji rzemiosła z zaawansowaną technologią. W klinice Dentica Nova korzystamy z systemu CAD/CAM, który pozwala na cyfrowe projektowanie i wytwarzanie protez, koron, mostów oraz innych elementów protetycznych. Dzięki tej technice, każdy element jest dopasowywany z niezrównaną dokładnością do indywidualnych potrzeb pacjenta, gwarantując doskonałe efekty zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności.

W sercu Stara Iwiczna k. Piaseczna, nasza klinika stanowi połączenie tradycyjnej troski o pacjenta z innowacyjnymi rozwiązaniami w stomatologii. Jeśli pragniesz, aby Twoje leczenie protetyczne było przeprowadzone z wykorzystaniem najnowszych technologii i przez doświadczonych specjalistów, Dentica Nova jest miejscem dla Ciebie. CAD/CAM to przyszłość protetyki, która jest już dostępna dla naszych pacjentów. Zapraszamy do skorzystania z oferty oraz do doświadczenia nowego wymiaru stomatologii!