Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Implantologia, Implanty

Co to

dokładnie jest?

Powodzenie zabiegów i trwałość implantów

Pierwsza konsultacja implantologiczna

Daje ona możliwość porozmawiania z lekarzem oraz wstępnej oceny sytuacji na podstawie przeprowadzonego badania.

Diagnostyka i plan leczenia

Zabiegi implantologiczne poprzedzamy przygotowaniem planu leczenia oraz wnikliwą diagnostyką z zastosowaniem tomografii komputerowej, która pozwala uzyskać pełny obraz diagnostyczny zębów, kości, korzeni i stawów. Dzięki temu dokonamy precyzyjnej analizy i oceny sytuacji przed zabiegiem oraz w trójwymiarze przeprowadzimy symulację prawidłowego wszczepienia implantów. Leczenie implantologiczne może być stosowane do uzupełnienia pojedynczego braku zęba, braków wielozębowych – most na implantach lub przy bezzębiu.

Czas – nie bez znaczenia

Zalecamy przeprowadzenie zabiegu w krótkim czasie od utraty zęba – zwiększa to powodzenie leczenia i pozwala uniknąć bardziej skomplikowanych zabiegów.

W wyniku długotrwałego braku zęba może dojść do zaniku kości, a wtedy konieczna jest jej odbudowa, co nie tylko powoduje, że leczenie jest bardziej skomplikowane, ale też znacznie dłuższe i wymagające zdecydowanie większych nakładów finansowych.

Niekiedy konieczna jest odbudowa kości wynikająca także z innych przyczyn medycznych.

Odbudowa kości wydłuża plan leczenia o 4-12 miesięcy – czas jest tu kwestią indywidualną.

Przebieg leczenia

Zabieg wszczepienia implantu wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (tradycyjne lub sterowane komputerowo), podczas jednej wizyty. Większość pacjentów odbiera go jako mniej inwazyjny jak wyrwanie zęba.

Aby pacjent czuł się swobodnie i komfortowo, na implancie możemy od razu osadzić koronę czasową.

Po zabiegu koniecznych jest kilka wizyt kontrolnych – 2-3 w zależności od przebiegu leczenia. W tym czasie jesteśmy w stałym kontakcie z pacjentem, monitorując gojenie się miejsca wszczepienia implantu i ogólne samopoczucie.

Odbudowę protetyczną na implancie, czyli osadzenie docelowej ceramicznej korony i wszelkie procedury to poprzedzające, rozpoczynamy po 3-6 miesiącach od implantacji. O czasie podjęcia tych działań decyduje stomatolog.

Protetyka na implantach

Pełnoceramiczna korona cyrkonowa na implancie jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Korony i mosty z tlenku cyrkonu łączą w sobie wytrzymałość metalu z wyjątkową estetyką porcelany. Są wykonane z jednobarwnego materiału doskonale imitującego ząb, wykazującego całkowitą biozgodność, a więc doskonale tolerowanego przez ludzki organizm.

Implantologia

6 powodów

dla których warto skorzystać z implantologii w DenticaNova

Najnowocześniejsze implanty

W naszej klinice stosujemy najwyższej jakości i najnowocześniejsze implanty tytanowe renomowanych firm, co zwiększa powodzenie zabiegu, trwałość implantu i komfort pacjenta. Zapewniamy możliwość wykonania wszelkich procedur, dzięki którym implant wstawia się raz na całe życie.

Przewidywalny efekt

Gwarantujemy, że implant w doskonały sposób zastąpi brakujący ząb, dając komfort swobodnego gryzienia.

Proteza ruchoma na implantach

Proteza osadzona w ten sposób daje poczucie komfortu oraz pewność, że proteza pozostanie na swoim miejscu w każdej sytuacji

Trwałość

Badania pokazują, że około 98% przeprowadzanych zabiegów implantologicznych to zabiegi udane. Implanty, pod warunkiem stosowania odpowiedniej higieny jamy ustnej są gwarancją długotrwałych efektów. Mogą służyć nawet kilkadziesiąt lat, a więc nawet całe życie.

Poczucie posiadania naturalnego zęba

Implant daje poczucie posiadania własnego, naturalnego zęba, dzięki temu zapewnia możliwość „normalnego”, swobodnego gryzienia.

Tytanowe implanty

Tytan jest bardzo dobrze akceptowanym materiałem, którego organizm nie odrzuca. Implanty mogą z powodzeniem służyć nawet kilkadziesiąt lat, a więc nawet całe życie.

Kto zaopiekuje się

Tobą w DenticaNova?

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy holistyczne podejście, troskę o pacjenta oraz opiekę stomatologiczną, jakiej życzyłby sobie każdy z nas.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Zarezerwuj wizytę przez portal znanylekarz

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta