Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Tomografia komputerowa

Protetyka Piaseczno

Tomografia komputerowa

Tomografia w formie 3D obrazuje wewnętrzną anatomię zęba z dokładnością, której nie da się uzyskać w innym badaniu radiologicznym. Dzięki temu można precyzyjnie planować zabiegi i leczenie, przeanalizować przebieg nerwów, naczyń krwionośnych, korzeni, położenie zatok obocznych nosa (ich umiejscowienie u każdego jest nieco inne), a także wykryć zmiany patologiczne.

Jej zaletą jest również to, że zakres ocenianego obszaru może być dowolnie dobrany w zależności od wskazań – od żuchwy po zatokę szczękową.

Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach stomatologii:

  • w implantologii dzięki możliwości pomiarów w trzech płaszczyznach pozwala zaplanować rozmiar implantów, określić ich dokładne umiejscowienie w kości, przewidzieć, jakie procedury odbudowy kości będą niezbędne do wykonania, a tym samym zaplanować i zaprezentować pacjentowi całościowy plan i przebieg leczenia;
  • w endodoncji daje gwarancję precyzyjnego leczenia – jest przydatna do oceny zmian okołowierzchołkowych, położenia kanałów zębów oraz wykrywania kanałów dodatkowych, resorpcji zewnętrznej i wewnętrznej, a także do oceny dokładności wypełnienia kanałów korzeniowych;
  • w ortodoncji pozwala na precyzyjną lokalizację zębów zatrzymanych, zwłaszcza górnych kłów, a także ocenę zębów nadliczbowych będących przyczyną nieprawidłowego ustawienia zębów w łuku lub opóźnionego wyrzynania.
  • w chirurgii szczękowo-twarzowej – możemy dokładnie ocenić stan i funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych.

Urządzenie do stomatologicznej tomografii komputerowej posiadają nieliczne kliniki, a jest to technologia, która w bardzo wielu sytuacjach pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić precyzyjne, skuteczne leczenie.

Tomografia komputerowa zęba w Stara Iwiczna k. Piaseczna

W erze nowoczesnej stomatologii dokładna i zaawansowana diagnostyka obrazowa stanowi fundament skutecznego leczenia. Klinika Dentica Nova jest wyposażona w nowoczesny aparat do tomografii komputerowej, który pozwala na trójwymiarową wizualizację struktury zęba, kości oraz otaczających tkanek. Dzięki temu możemy precyzyjnie zdiagnozować problem, zaplanować optymalne leczenie i przewidzieć potencjalne komplikacje, zanim do nich dojdzie.

Nasza klinika w Stara Iwiczna k. Piaseczna łączy innowacyjne technologie z wieloletnim doświadczeniem i indywidualnym podejściem do pacjenta. Jeżeli potrzebujesz dokładnej diagnostyki, która pomoże określić najlepszą ścieżkę leczenia Twojego problemu stomatologicznego, Dentica Nova jest miejscem, które spełni Twoje oczekiwania. Tomografia komputerowa to przyszłość w diagnostyce stomatologicznej, a my jesteśmy dumni, że możemy oferować naszym pacjentom tak zaawansowane badanie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i doświadczania profesjonalizmu na najwyższym poziomie!