Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Chirurgia stomatologiczna

Co to

dokładnie jest?

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy w klinice zabiegi takie jak: 

  • ekstrakcje zębów, w tym usuwanie ósemek zatrzymanych i niewyrżniętych, 
  • resekcje wierzchołków korzeni i hemisekcje, 
  • sterowaną regenerację kości, 
  • podniesienie dna zatoki szczękowej, 
  • usunięcie torbieli, 
  • kiretaż, 
  • przycięcie wędzidełka, 
  • niewielkie zabiegi chirurgiczne z użyciem lasera.

Przed podjęciem działań – lekarz wykonuje badania diagnostyczne, które pozwalają ocenić czy zabieg chirurgiczny jest jedyną możliwą i/lub najlepszą drogą leczenia.

Diagnostyka cyfrowa służy do stworzenia najskuteczniejszego planu leczenia i dobraniu najlepszych w danym przypadku metod. W zależności od wskazań wykonujemy niezbędne zdjęcia RTG pojedynczego zęba, zdjęcie pantomograficzne, a niekiedy tomografię.

Pozwala to zobrazować układ korzenia zęba czy korony zęba zatrzymanego, położenie zębów względem siebie i w szczęce, czyli zobrazować wszelkie elementy konieczne do oceny stanu przed ingerencją chirurgiczną.

Przy zabiegach stosujemy znieczulenie miejscowe, które może być wsparte zastosowaniem gazu rozweselającego, wprowadzającego pacjenta w delikatny półsen.

Oprócz klasycznych technik chirurgicznych wykorzystujemy również najnowocześniejsze technologie, w tym ultradźwiękowe urządzenie do operacji kostnych – piezosurgery, przy zastosowaniu którego nie dochodzi do uszkodzeń tkanek miękkich. To gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów.

W trakcie całego procesu leczenia pacjent na bieżąco otrzymuje wszelkie konieczne informacje: odnośnie możliwych powikłań, reakcji po zabiegu i zaleceń.

W wielu przypadkach zabieg chirurgiczny jest etapem leczenia implantologicznego, protetycznego czy ortodontycznego, w związku z czym przed podjęciem jakichkolwiek czynności pacjent otrzymuje całościowy plan leczenia, który szczegółowo omawia z lekarzem.

By na bieżąco kontrolować gojenie się miejsca po zabiegu, pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarza.

Chirurgia stomatologiczna Piaseczno

Chirurgia

6 powodów

dla których warto skorzystać z usług chirurgii stomatologicznej w DenticaNova

Usuwanie zęba, którego nie da rady wyleczyć

Staramy się uratować każdy ząb, jednak czasem ekstrakcja jest nieunikniona.  Dzięki temu zabiegowi pozbywamy się chorej tkanki, unikamy zakażenia i bólu w chwili obecnej, jak i w przyszłości.

Usuwanie zęba, który boli

W niektórych sytuacjach to jedyne rozwiązanie, aby uśmierzyć ból. Zabieg wykonujemy z dbałością o samopoczucie pacjenta - stosując m.in. znieczulenie komputerowe, aby uniknąć traumy przed kolejną wizytą w gabinecie stomatologiczny.

Usuwanie zęba do leczenia ortodontycznego

Sam aparat ortodontyczny nie zawsze jest gwarantem osiągnięcia idealnego zgryzu. Aby zapewnić Ci ładny i przede wszystkim zdrowy uśmiech - plan leczenia ortodontycznego może obejmować usunięcie wybranego zęba czy zębów.

Usuwanie 8

Zdarza się, że masz problem z dokładnym wyszczotkowaniem ostatniego zęba? A może zmagasz się ze stanami zapalnymi w okolicy tylnych zębów? W naszej klinice sprawdzimy, czy rozwiązaniem powyższych kłopotów może być usunięcie ósmego zęba.

Usuwanie zęba zatrzymanego

Brzmi dość groźnie, jednak może być niezbędnym krokiem, aby pozbyć się dolegliwości bólowych oraz zapobiec powstaniu stanu zapalnego.

Usuwanie korzenia

Usunięcie korzenia, który pozostał w dziąśle pozwala uniknąć stanu zapalnego oraz wyeliminować ból.

4 powody

Dla których warto skorzystać z leczenia
kanałowego w DenticaNova

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Wypełnij formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta