Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Stomatologia zachowawcza

Co to

dokładnie jest?

Obejmuje profilaktykę w postaci wizyt kontrolnych, oceny stanu zdrowia jamy ustnej i porad lekarskich, leczenie próchnicy niepowikłanej, odbudowę zębów, również w wyniku uszkodzeń mechanicznych, a także leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych.

Wizyty kontrolne u lekarza dentysty z oceną stanu zdrowia jamy ustnej są wraz z wizytami u higienistki – niezbędnym elementem utrzymania zdrowia jamy ustnej i profilaktyki przeciwpróchnicowej.

Jeśli pacjent trafia do lekarza z próchnicą lub uszkodzeniem zęba w wyniku urazu, konieczne jest wykonanie RTG w celu prawidłowej oceny stanu zęba, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

W przypadkach niejednoznacznych, kiedy np. “gołym okiem” trudno jest ocenić stan zdrowia zęba, inne narzędzia diagnostyczne, którymi dysponujemy, pozwalają na wnikliwą ocenę i dostosowanie metod leczenia do zdiagnozowanego problemu.

Przy konieczności dłuższego leczenia zachowawczego lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia z uwzględnieniem harmonogramu.

Stomatologia Zachowawcza

3 powody

Dla których warto skorzystać z leczenia
zachowawczego w DenticaNova

Estetyczne wypełnienie zęba

Zależy Ci na tym, by ząb po leczeniu wyglądał dokładnie tak jak przed? Z nami to możliwe (i to bez konieczności wykonywania korony protetycznej)!

 

Nasi specjaliści potrafią idealnie odtworzyć warunki anatomiczne zęba. Dzięki temu leczony ząb jest nie do odróżnienia od innych, a co najważniejsze - nie grożą Ci zaburzenia ze strony stawów spowodowane np. nienaturalną wysokością zębów. Raz wyleczony ząb w naszej klinice zapewnia „spokój” na całe lata.

Komputerowe znieczulenie

Wiemy, że część pacjentów nie lubi tradycyjnego znieczulania zastrzykiem (i nieprzyjemnego ukłucia). Dlatego stosujemy także całkowicie bezbolesne znieczulenie sterowane komputerowo. Pacjent nie czuje kiedy ma podawane znieczulenie, a dodatkowo możemy ograniczyć ilość środka chemicznego podawanego do organizmu. Każdy, kto boi się igły - może odetchnąć i z chęcią przychodzić na kolejne wizyty!

Leczenie próchnicy

Po pierwsze - leczenie próchnicy w DenticaNova nie boli!
Mało przyjemnie się kojarzy, jednak gwarantujemy, że po wyjściu z naszego gabinetu będziesz mieć z nim związane same pozytywne wspomnienia. Jeśli rozpoczniesz leczenie we wczesnym etapie, zachowasz zdrowe zęby, zaoszczędzisz pieniądze (im wcześniej leczony ząb, tym taniej) oraz unikniesz leczenia kanałowego.

Co o nas

mówią ?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Wypełnij formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta