Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
Protetyka Piaseczno

Mikroskop

Umożliwia wgląd do wnętrza zęba podczas zabiegu, a dzięki temu precyzyjne badanie i najskuteczniejsze leczenie. Jest wyposażony w kamerę, która rejestruje powiększony obraz w jakości HD i przenosi go na monitor komputera.

Leczenie pod mikroskopem jest skuteczniejsze niż w przypadku metody tradycyjnej ze względu na widok pola zabiegowego w dużym powiększeniu – do 25 razy – pozwala to na dostrzeżenie szczegółów niewidocznych gołym okiem.

Lekarz uzyskuje pełny obraz stanu leczonego zęba – otrzymuje informacje o pęknięciach szkliwa, zmianach w przyzębiu, infekcjach, nieszczelności wypełnień, nietypowej anatomii. Pozwala to podjąć odpowiednie procedury medyczne, a tym samym zdecydowanie zwiększyć szanse na powodzenie zabiegu, zwłaszcza w leczeniu endodontycznym.

Dzięki użyciu mikroskopu można zachować ząb przez kolejne lata.

Podczas leczenia tradycyjnego (bez użycia mikroskopu) zauważenie pewnych zmian i stanów staje się praktycznie niemożliwe, co w przyszłości może skutkować bólem zęba i koniecznością ponownego leczenia pod mikroskopem, które ujawni przyczynę dolegliwości.

W endodoncji użycie mikroskopu sprawia, że leczenie (o ile nie ma przeciwwskazań) odbywa się w ciągu jednej wizyty, podczas gdy tradycyjne leczenie bez mikroskopu przeprowadza się w trakcie dwóch – trzech wizyt.

Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym umożliwia:

  • precyzyjne opracowanie, udrożnienie i wypełnienie kanałów korzeniowych niezależnie od ich kształtu i ilości, także bardzo wąskich, zarośniętych czy zakrzywionych,
  • stwierdzenie obecności kanałów dodatkowych,
  • odnalezienie ujść kanałów korzeniowych,
  • precyzyjne opracowanie cieśni kanałów korzeniowych,
  • kontrolowanie czystości opracowania kanałów,
  • usuwanie zwapnień miazgi i złamanych narzędzi z kanałów,
  • zamknięcie perforacji,
  • reendodoncję.

Mikroskop z powodzeniem można wykorzystywać także w innych dziedzinach stomatologii: leczeniu zachowawczym, chirurgii, implantologii czy protetyce.

Mikroskop w stomatologii zachowawczej można stosować m. in. do oceny szczelności istniejących wypełnień, uchwycenia mikropęknięć szkliwa i ognisk próchnicy początkowej, mikroopracowania ubytków próchnicowych.

W protetyce pomaga zauważyć nieszczelności prac protetycznych, ułatwia precyzyjne szlifowanie i wykańczanie filarów pod uzupełnienia protetyczne oraz osadzanie i umocowanie prac.

W chirurgii i implantologii jest stosowany do kontroli miejsca zabiegu.

Mikroskop badania zębów w Stara Iwiczna k. Piaseczna

Nowoczesna stomatologia nieustannie dąży do podnoszenia standardów diagnostycznych, a kluczem do skutecznego leczenia jest dokładne zrozumienie problemu. W klinice Dentica Nova stosujemy mikroskopowe badanie zębów, co pozwala na niespotykaną dotąd precyzję w diagnozowaniu i planowaniu leczenia. Zaawansowane mikroskopy, z których korzystamy, umożliwiają wykrycie nawet najmniejszych nieprawidłowości, co ma kluczowe znaczenie w przypadku trudnych przypadków endodontycznych, ortodontycznych czy też w leczeniu próchnicy.

Zlokalizowana w Stara Iwiczna k. Piaseczna, nasza klinika Dentica Nova to miejsce, gdzie tradycyjna stomatologia łączy się z innowacyjnymi technologiami. Dzięki mikroskopowemu badaniu zębów możemy zagwarantować naszym pacjentom leczenie na najwyższym poziomie, minimalizując ryzyko powikłań i zwiększając skuteczność terapii. Jeżeli poszukujesz stomatologicznej opieki, która kieruje się najnowszymi osiągnięciami medycyny, serdecznie zapraszamy do Dentica Nova. Z nami Twoje zdrowie jamy ustnej jest w najlepszych rękach!