Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Peridontologia

Co to

dokładnie jest?

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej (afty, grzybice, zapalenia).

Chorobom przyzębia zapobiegamy przede wszystkim poprzez prawidłową higienę jamy ustnej, a więc także regularne, adekwatne do potrzeb odwiedzanie gabinetu higieny i przestrzeganie zaleceń higienistki, która podpowiada jak właściwie dbać o zęby i dziąsła, co z kolei jest uwarunkowane indywidualnym stanem pacjenta.

Ponad 70% Polaków cierpi na zapalenia przyzębia (paradontozę).

Początkowo pojawia się zapalenie dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie i krwawienie podczas szczotkowania oraz nierzadko nieprzyjemny zapach z ust. Zbagatelizowanie tych objawów, prowadzi do zapalenia przyzębia, które objawia się: zwiększeniem przestrzeni między zębami, rozchwianiem zębów, odsłonięciem szyjek, nadwrażliwością.

Nieleczona paradontoza prowadzi do destrukcji kości i utraty zębów.

W zaawansowanym stadium paradontozy, by pomóc pacjentowi – konieczne jest podanie antybiotyków i znaczna ingrencja stomatologiczna, w postaci zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej – gingivoplastyka, czyli operacyjna regeneracja dziąseł i innych tkanek miękkich wokół zębów lub sterowana regeneracja kości.

Powstawaniu zapalenia przyzębia sprzyjają: nieodpowiednia higiena, awitaminoza, bruksizm (zgrzytanie zębami), nieprawidłowy zgryz, zaburzenia ogólnoustrojowe (m.in. cukrzyca) i hormonalne, zaburzenia wydzielania śliny, nieprawidłowa dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu, stres.

Permanentny stan zapalny w jamie ustnej i nieleczona paradontoza wpływają na cały organizm i mogą przyczynić się do: miażdżycy, chorób serca, nasilenia cukrzycy, zapalenia stawów, udaru mózgu, przedwczesnego porodu czy poronienia.

Peridontologia Piaseczno

Peridontologia

3 powody

Dla których warto skorzystać z usług
peridontologicznych w DenticaNova

Bezbolesny skaling

Wielu naszych pacjentów ma nieprzyjemne wspomnienia związane z tym zabiegiem wykonywanym w innych gabinetach. Umawiając się na wizytę w DenticaNova, możesz pozbyć się wszelkich obaw. Gwarantujemy, że skaling wykonywany u nas jest całkowicie bezbolesny.

Doświadczone higienistki

Nasze higienistki mają duże doświadczenie w swojej pracy, a co za tym idzie obszerną wiedzę z zakresu dbania o zęby. Tę wiedzę przekazują pacjentom podczas wizyty, co pozwala unikać dolegliwości takich jak np. zapalenie dziąseł. Higienistka wskazuje w jaki sposób pacjent powinien myć zęby, jakiej używać pasty, płukanki, dobiera odpowiedni rodzaj szczoteczki do zębów oraz inne przyrządy ułatwiające prawidłową higienę jamy ustnej.

Diagnostyka obrazowa CBCT

Pozwala wykonać bardzo szczegółowe badanie, co daje pewność rozwiązania problemu.

Kto zaopiekuje się Tobą

w DenticaNova?

Grupa wysoko wyspecjalizowanych ekspertów na czele z dr Konradem Rylskim.

Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej usługi na bardzo wysokim poziomie. Zapewniamy holistyczne podejście, troskę o pacjenta oraz opiekę stomatologiczną, jakiej życzyłby sobie każdy z nas.
Co o nas

mówią?

Jak wygląda Dentica i

gdzie jesteśmy?

Jak umówić

się na wizytę ?

Telefon

22 243 17 11

E-mail

denticanova@denticanova.pl
Wypełnij formularz

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

lub skorzystaj z pomocy naszej obsługi pacjenta