Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Opracowanie kanałów

Protetyka Piaseczno

Maszynowe opracowanie kanałów

Maszynowe opracowanie kanału korzeniowego zęba podczas leczenia endodontycznego daje tę przewagę w stosunku do tradycyjnej metody, że umożliwia precyzyjne udrożnienie i opracowanie kanału. Urządzenie – endomotor posiada mikrosilnik pozwalający na pełną kontrolę obrotów i prędkości, co sprawia, że leczenie jest bezpieczne:

  • Ryzyko złamania narzędzia w kanale zostaje ograniczone do minimum, co przy ręcznej metodzie stanowiło nierzadki problem.
  • Funkcja zatrzymująca instrument po dotarciu do wierzchołka korzenia daje pewność, że nie dojdzie do perforacji i ponownej infekcji.
  • Gwarantuje to także, że kanał zostanie opracowany w całości, bez ryzyka pozostawienia fragmentów zainfekowanej tkanki, jak miewało to miejsce w leczeniu bez wsparcia nowoczesnymi przyrządami.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w endometr, który umożliwia szybkie wykonywanie dokładnych pomiarów długości kanałów. Jest to całkowicie nieodczuwalne dla pacjenta, nie powoduje żadnego dyskomfortu. W trakcie zabiegu pomiar można powtarzać dowolną ilość razy, dzięki czemu kanały zostają prawidłowo opracowane i wypełnione. Nie ma konieczności wykonywania zdjęć RTG, co jest dużym atutem szczególnie w leczeniu kobiet w ciąży i dzieci.

Opracowanie kanału korzeniowego zęba w Stara Iwiczna k. Piaseczna

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, jest jednym z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych zabiegów w stomatologii, mającym na celu zachowanie zęba w jamie ustnej. W klinice Dentica Nova podchodzimy do tego procesu z największą starannością i dokładnością. Wykorzystując najnowocześniejsze technologie oraz materiały, gwarantujemy precyzyjne opracowanie kanału korzeniowego, eliminując źródła infekcji i przywracając zdrowie Twojemu zębowi. Nasza zaawansowana diagnostyka oraz specjalistyczne narzędzia pozwalają na skuteczne i komfortowe leczenie.

Nasze centrum w Stara Iwiczna k. Piaseczna to przede wszystkim miejsce, gdzie pacjent czuje się bezpieczny i otoczony profesjonalną opieką. W Dentica Nova dbamy o to, by leczenie kanałowe odbywało się w atmosferze zaufania, minimalizując dyskomfort i skracając czas potrzebny na rehabilitację. Jeśli stan Twojego zęba wymaga interwencji endodontycznej, powierz się naszym ekspertom. Razem zadbamy o to, by Twój uśmiech pozostał zdrowy i piękny przez wiele lat!