Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
Protetyka Piaseczno

Pantomografia

Panoramiczne zdjęcia zębów obrazują wiele nieprawidłowości, jak np. próchnica, zmiany okołowierzchołkowe, zęby zatrzymane, dodatkowe i nadliczbowe, zęby nieprawidłowo leczone kanałowo.  Pantomogram jest najczęściej wykorzystywany:

  • do kontroli wszystkich zębów pod kątem występowania próchnicy;
  • przy planowaniu ekstrakcji – pokazuje kształt korzeni oraz ich położenie względem innych struktur anatomicznych i zębów. Jest badaniem koniecznym przed ekstrakcją ósemek;
  • przy planowaniu leczenia ortodontycznego – jest koniecznym zdjęciem w prawidłowej diagnostyce wady zgryzu;
  • przy ocenie złamań korzeni zębów, złamań żuchwy i innych urazów w obrębie kości szczęk;
  • w leczeniu kanałowym  –  obrazuje korzenie wszystkich zębów;
  • w protetyce – jest niezbędny w planowaniu odbudowy rozległej pracy protetycznej – protez szkieletowych, mostów lub implantów.

Stanowi podstawowe badanie diagnostyczne w naszej klinice.

Pantomogram, pantomografia w Stara Iwiczna k. Piaseczna

Precyzyjna diagnostyka to podstawa skutecznego leczenia stomatologicznego. Pantomogram, inaczej nazywany pantomografią, to jedno z kluczowych badań obrazowych, które pozwala na kompleksowy przegląd struktury jamy ustnej, zębów, kości szczęk oraz zatok. W klinice Dentica Nova, korzystając z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, oferujemy pantomografię na najwyższym poziomie, gwarantując dokładność obrazu i komfort pacjenta podczas badania.

Zlokalizowana w Stara Iwiczna k. Piaseczna, nasza klinika łączy zaawansowane technologie z profesjonalizmem i troską o pacjenta. Jeśli potrzebujesz dokładnego badania jamy ustnej, by postawić właściwą diagnozę lub zaplanować leczenie, Dentica Nova jest idealnym miejscem. Dzięki pantomogramowi możemy szybko i efektywnie ocenić stan Twojego zdrowia stomatologicznego, dając pewność i bazę do dalszych działań. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i doświadczenia naszego wykwalifikowanego zespołu!