Dentica NovaDentica NovaDentica Nova
22 243 17 11
denticanova@denticanova.pl
ul. Nowa 6 . Stara Iwiczna k. Piaseczna
Dentica NovaDentica NovaDentica Nova

Innowacyjne technologie stomatologiczne wprowadzone w Klinice DenticaNova

innowacyjne-technologie-dentystyczne-w-denticanova

Wizyty u stomatologa nie przywodzą na myśl przyjemnych skojarzeń, a przecież dobry dentysta potrafi skutecznie ukoić ból zęba oraz pomóc w problemach z uzębieniem. Dawne gabinety stomatologiczne z przestarzałym sprzętem oraz zabiegi bez znieczulenia należy puścić w niepamięć! Obecnie coraz więcej nowoczesnych rozwiązań znajduje zastosowanie w profilaktyce i leczeniu zębów. Sprawdź, jakie innowacyjne technologie czekają na Ciebie w gabinetach stomatologicznych w Klinice DenticaNova!

Innowacyjne technologie stomatologiczne w DenticaNova

Staramy się rozwijać nasze gabinety i przeprowadzać zabiegi stomatologiczne w nowoczesny oraz bezpieczny dla pacjentów sposób. Postęp nauki i technologii sprawia, że coraz częściej wizyty u dentysty przebiegają bezboleśnie, a gojenie zęba po leczeniu kanałowym czy zabliźnianie rany po ekstrakcji uzębienia trwa krócej. Jakie innowacje wykorzystujemy w DenticaNova?

Za sprawą laserów w stomatologii możliwe jest skrócenie czasu rekonwalescencji, np. po usunięciu zęba, oraz leczenie nadwrażliwości szyjek zębów czy chorób jamy ustnej.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera są nieinwazyjne i bezbolesne. Wiązki laserowe skutecznie sterylizują i dezynfekują zmienione chorobowo miejsca, np. podczas oczyszczania kanałów zębowych, mają działanie przeciwbólowe oraz zapobiegają powstawaniu obrzęków.

  • Protetyka z wykorzystaniem CAD/CAM

Technologia CAD/CAM jest nowoczesnym podejściem do tworzenia uzupełnień i zapewnia pacjentom szybkie rozwiązanie problemu z ubytkami w uzębieniu. Wystarczy jedna wizyta, by wykonać precyzyjnie dopasowane uzupełnienia protetyczne, np. korony, mosty, inlaye czy onlaye. 

Protetyka CAD/CAM nie wiąże się z wykonaniem gipsowego odlewu jamy ustnej pacjenta, by na jego podstawie dopasować uzupełnienia. Wystarczy przeprowadzić skanowanie 3D, które jest o wiele bardziej dokładne niż tradycyjne odlewy. Na podstawie skanu przygotowuje się protezy zębowe dopasowane do naturalnego zgryzu pacjenta, które nie powodują dyskomfortu.

Pacjent może aktywnie uczestniczyć w całym procesie, oglądając wizualizacje na ekranie komputera i zobaczyć, jak będzie prezentować się jego uśmiech po metamorfozie.

  • Drukarki 3D

W Klinice DenticaNova stosujemy druk 3D, by tworzyć idealnie dopasowane protezy, korony czy mosty. Szybka praca drukarek 3D pozwala już podczas jednej wizyty opracować i dopasować protezy do potrzeb pacjentów. To oznacza mniejsze koszty i oszczędność czasu, gdyż nie trzeba pojawiać się na dodatkowych wizytach, by poprawić lub dopasować protezę.

  • Wybielanie zębów przy użyciu lamp

Skutecznym i w pełni bezpiecznym zabiegiem jest wybielanie zębów przy pomocy specjalnych lamp LED. Stomatolog pokrywa zęby pacjenta żelem z nadtlenkiem wodoru i naświetla uzębienie przez około godzinę. Wybielanie tą metodą skutecznie usuwa przebarwienia powstałe na zębach. Pacjenci mogą cieszyć się efektem wybielania przez długi czas, a do zadbania o biały uśmiech wystarczy jedna wizyta.

Podsumowanie

Innowacyjne technologie stosowane w stomatologii nie tylko podnoszą standardy opieki nad pacjentem, ale także sprawiają, że wizyty u dentysty stają się mniej stresujące i bezbolesne. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wiele dolegliwości oraz problemów można rozwiązać podczas jednorazowej wizyty. Zapraszamy do Kliniki DenticaNova – z nami zadbasz o piękny, zdrowy uśmiech bez stresu i bólu!