Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawczaObejmuje ona profilaktykę w postaci wizyt kontrolnych, oceny stanu zdrowia jamy ustnej i porad lekarskich, leczenie próchnicy niepowikłanej, a także odbudowę zębów, również w wyniku uszkodzeń mechanicznych, leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych.

Wizyty kontrolne u lekarza dentysty wraz z oceną stanu są, w połączeniu z wizytami u higienistki, niezbędnym elementem utrzymania zdrowa jamy ustnej i profilaktyki przeciwpróchnicowej.

Jeśli pacjent trafia do lekarza z próchnicą lub uszkodzeniem zęba w wyniku urazu, konieczne jest wykonanie RTG w celu prawidłowej oceny stanu zęba, aby uniknąć ewentualnych powikłań.

W przypadkach niejednoznacznych, inne narzędzia diagnostyczne, którymi dysponujemy, pozwalają na wnikliwą ocenę i dostosowanie metod leczenia do zdiagnozowanego problemu.

Przy konieczności dłuższego leczenia zachowawczego lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia z uwzględnieniem harmonogramu.

W leczeniu zachowawczym dla komfortu pacjenta stosujemy znieczulenie tradycyjnym zastrzykiem lub całkowicie bezbolesne znieczulenie sterowane komputerowo lub/ i znieczulenie z użyciem gazu – podtlenku azotu (zwanego gazem rozweselającym). Dwie ostatnie metody świetnie sprawdzają się w leczeniu dzieci.

Przykładowe ceny

Wypełnienie
zęba stałego
od 250zł
Wypełnienie
zęba mlecznego
200zł
Wizyta adaptacyjna
dziecka
100zł
Znieczulenie
miejscowe
od 40zł
Znieczulenie
podtlenkiem azotu
od 100zł
Podane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią
oferty handlowej w rozumieniu
Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego
 

Media o nas