
Pacjentów zainteresowanych zabiegami protetycznymi zapraszamy do naszej kliniki na konsultację. Daje ona możliwość porozmawiania o różnych rozwiązaniach i preferencjach pacjenta oraz szacunkowych kosztach.
Wstępna ocena
Lekarz wykonuje badanie i przeprowadza wywiad, podczas którego dokonuje wieloaspektowej oceny stanu zdrowia jamy ustnej, w tym ustawienia zębów i szczęki, a także wpływu tegoż ustawienia na rysy twarzy, wstępnej oceny zębów po leczeniu endodontycznym, dziąseł i błon śluzowych.
Dokumentacja i diagnostyka
Kiedy pacjent potwierdzi chęć leczenia, lekarz gromadzi dokumentację, której podstawę stanowi diagnostyka – zdjęcie pantomograficzne, zdjęcia cyfrowe twarzy i zgryzu. Zostają też pobrane wyciski – metodą tradycyjną lub w postaci cyfrowego skanu. Na tej podstawie odbywa się szczegółowa analiza.
Plan leczenia
W zależności od charakteru i ilości uzupełnień protetycznych, a także wybranej metody leczenia – w sposób tradycyjny czy z użyciem technologii CAD/CAM – lekarz przedstawia pacjentowi plan leczenia, który uwzględnia harmonogram wizyt, zakładany czas leczenia, konieczne zabiegi z innych dziedzin stomatologii (np. wybielanie zębów, by kolor uzupełnień został odpowiednio dobrany czy zabiegi przywracające stan zdrowia dziąseł), szczegółowy kosztorys i przewidywany efekt.
Leczenie z CAD/CAM – jedna wizyta, doskonały efekt
Jeśli zabieg dotyczy tylko jednego uzupełnienia, CAD/CAM pozwala przeprowadzić całe leczenie podczas jednej wizyty, na której, w ciągu około 30 minut, powstaje idealnie dopasowana pod kątem kształtu, koloru, warunków zgryzowych i ogólnej estetyki praca protetyczna.
Dzięki zastosowaniu systemu CAD/CAM, możemy zaproponować pacjentowi najwyższej klasy, trwałe, wytrzymałe i idealnie dopasowane, pełnoceramiczne uzupełnienia, których nie sposób odróżnić od naturalnych zębów.
Pełnoceramiczne uzupełnienia
Niezależnie od wybranej technologii wykonania uzupełnień protetycznych, rekomendujemy naszym pacjentom prace pełnoceramiczne, które są wykonane z biokompatybilnego materiału, a więc nie powodują podrażnień, stanów zapalnych i reakcji alergicznych, mają bardzo dużą wytrzymałość na naprężenia i przezierność porównywalną z zębami, dzięki czemu wyglądają naprawdę naturalnie.
Efekt pięknego uśmiechu
-Cel medyczny zabiegów nierozerwalnie idzie w parze z celem estetycznym, by dzięki temu finalnie uzyskać efekt pięknego uśmiechu. Działaniem o charakterze typowo estetycznym jest nałożenie licówek. Pozwalają one uzyskać pożądany kształt i kolor zębów, ich odpowiednią wielkość, zniwelować zbyt duże odstępy pomiędzy jedynkami, ukryć niedoskonałości, takie jak m. in. pęknięcia szkliwa.
Tak, jeśli ząb nie wymaga leczenia kanałowego koronę zakłada się na oszlifowanej koronie żywego zęba. Jeśli natomiast są ku temu wskazania ząb leczy się kanałowo i zakłada koronę na wkład koronowo-korzeniowy.
Jest to element konieczny do umieszczenia korony na martwym zębie. Wkład wykonany jest ze stopu metalu, tlenku cyrkonu lub włókna szklanego, którego część umieszcza się w kanale korzenia zęba, a część pozostawia powyżej dziąsła, aby zamocować koronę.
Jest to korona, której praktycznie nie da się odróżnić od naturalnego zęba. Materiał ten nie powoduje podrażnień i stanów zapalnych, ma przezierność porównywalną z naturalnym zębem, wysoką odporność na przebarwienia i na ścieranie. Dodatkowym atutem jest mniejsza podatność na odkładanie się płytki nazębnej powodującej próchnicę na ceramicznej koronie niż na szkliwie zęba.