Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Periodentologia

periodontologiaPeriodontologia zajmuje się leczeniem chorób przyzębia i błony śluzowej (afty, grzybice, zapalenia).

Chorobom przyzębia zapobiegamy przede wszystkim poprzez prawidłową higienę jamy ustnej, a więc także regularne, adekwatne do potrzeb odwiedzanie gabinetu higieny i przestrzeganie zaleceń higienistki, która podpowiada jak właściwie dbać o zęby i dziąsła, co z kolei jest uwarunkowane indywidualnym stanem pacjenta.

Ponad 70% Polaków cierpi na zapalenia przyzębia (paradontozę).

Początkowo pojawia się zapalenie dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie i krwawienie podczas szczotkowania oraz nierzadko nieprzyjemny zapach z ust. Zbagatelizowanie tych objawów, prowadzi do zapalenia przyzębia, które objawia się: zwiększeniem przestrzeni między zębami, rozchwianiem zębów, odsłonięciem szyjek, nadwrażliwością.

Nieleczona paradontoza prowadzi do destrukcji kości i utraty zębów.

W zaawansowanym stadium paradontozy, by pomóc pacjentowi konieczne jest podanie antybiotyków i znaczna ingrencja stomatologiczna, w postaci zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej – gingivoplastyka, czyli operacyjna regeneracja dziąseł i innych tkanek miękkich wokół zębów lub sterowana regeneracja kości.

Powstawaniu zapalenia przyzębia sprzyjają: nieodpowiednia higiena, awitaminoza, bruksizm (zgrzytanie zębami), nieprawidłowy zgryz, zaburzenia ogólnoustrojowe (m.in. cukrzyca) i hormonalne, zaburzenia wydzielania śliny, nieprawidłowa dieta, palenie tytoniu i picie alkoholu, stres.

Permanentny stan zapalny w jamie ustnej i nieleczona paradontoza wpływają na cały organizm i mogą przyczynić się do: miażdżycy, chorób serca, nasilenia cukrzycy, zapalenia stawów, udaru mózgu, przedwczesnego porodu czy poronienia.

Przeczytaj także

Przykładowe ceny

Kiretaż
zamknięty-1ząb
 od 80zł
Kiretaż
otwarty -1ząb
 od 200zł
Zabieg z użyciem
biomateriałów
 od 1600zł
Podane ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu
Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Media o nas