Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Ortodoncja „na miarę”

aparaty ortodontyczneCo rozumiemy pod pojęciem ortodoncja „na miarę"?
Bynajmniej nie mamy tu na myśli jakiegoś konkretnego rodzaju aparatu, ale wszystko to, co prowadzi do zindywidualizowanego leczenia z wyborem najkorzystniejszej metody.

Aby tak mogło się stać musi być spełnionych kilka elementów: leczenie poprzedzamy wnikliwą diagnostyką i analizą, w wyniku których powstaje szczegółowy plan leczenia, z propozycją zastosowania danego typu aparatu ortodontycznego i przewidywanymi efektami.

„Na miarę" zaplanowane leczenie ortodontyczne to połowa sukcesu.

Dzieci są leczone za pomocą aparatów ruchomych, natomiast u młodzieży i dorosłych, w zależności od wady, istnieje możliwość zastosowania różnych aparatów ortodontycznych – m.in. tradycyjnych metalowych, dyskretniejszych ceramicznych i kryształowych czy niewidocznych wyjmowanych nakładek Clear Aligner.

Dzięki różnorodności systemów ortodontycznych pacjent może wskazać swoje preferencje odnośnie estetyki aparatu, jego widoczności, wykonania zamków, itp.

We współczesnej stomatologii faktem stało się, że stosowane aparaty mogą być lepiej dopasowane i zdecydowanie wygodniejsze niż te sprzed lat. Aby zwiększyć komfort pacjenta w wielu z nich została mocno ograniczona ilość metalowych elementów.