Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Implantologia

implantologiaPowodzenie zabiegów i trwałość implantów
Badania pokazują, że około 98% przeprowadzanych zabiegów implantologicznych to zabiegi udane.
Implanty, pod warunkiem stosowania odpowiedniej higieny jamy ustnej, mogą z powodzeniem służyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.
W naszej klinice stosujemy najwyższej jakości implanty tytanowe renomowanych firm, co zwiększa powodzenie zabiegu, trwałość impalntu i komfort pacjenta. Tytan jest materiałem bardzo dobrze akceptowanym przez organizm.

Pierwsza konsultacja implantologiczna
Daje ona możliwość porozmawiania z lekarzem oraz wstępnej oceny sytuacji na podstawie przeprowadzonego badania.

Diagnostyka i plan leczenia
Zabiegi implantologiczne poprzedzamy przygotowaniem planu leczenia oraz wnikliwą diagnostyką z zastosowaniem tomografii komputerowej, która pozwala uzyskać pełny obraz diagnostyczny zębów, kości, korzeni i stawów, a dzięki temu dokonać precyzyjnej analizy i oceny sytuacji przed zabiegiem oraz w trójwymiarze przeprowadzić symulację prawidłowego wszczepienia implantów. Leczenie implantologiczne może być stosowane do uzupełnienia pojedynczego braku zęba, braków wielozębowych – most na implantach lub przy bezzębiu.

Czas - nie bez znaczenia
Zalecamy przeprowadzenie zabiegu w krótkim czasie od utraty zęba – zwiększa to powodzenie leczenia i pozwala uniknąć bardziej skomplikowanych zabiegów.
W wyniku długotrwałego braku zęba może dojść do zaniku kości, a wtedy konieczna jest jej odbudowa, co nie tylko powoduje, że leczenie jest bardziej skomplikowane, ale też znacznie dłuższe i wymagające zdecydowanie większych nakładów finansowych.
Niekiedy konieczna jest odbudowa kości wynikająca także z innych przyczyn medycznych.
Odbudowa kości wydłuża plan leczenia o 4-12 miesięcy – czas jest tu kwestią indywidualną.

Przebieg leczenia
Zabieg wszczepienia implantu wykonujemy w znieczuleniu miejscowym (tradycyjne lub sterowane komputerowo), podczas jednej wizyty. Większość pacjentów odbiera go jako mniej inwazyjny jak wyrwanie zęba.

Aby pacjent czuł się swobodnie i komfortowo, na implancie możemy od razu osadzić koronę czasową.

Po zabiegu koniecznych jest kilka wizyt kontrolnych – 2-3 w zależności od przebiegu leczenia. W tym czasie jesteśmy w stałym kontakcie z pacjentem, monitorując gojenie się miejsca wszczepienia implantu i ogólne samopoczucie.

Odbudowę protetyczną na implancie, czyli osadzenie docelowej ceramicznej korony i wszelkie procedury to poprzedzające, rozpoczynamy po 3-6 miesiącach od implantacji. O czasie podjęcia tych działań decyduje stomatolog.

Protetyka na implantach
Pełnoceramiczna korona cyrkonowa na implancie jest nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Korony i mosty z tlenku cyrkonu łączą w sobie wytrzymałość metalu z wyjątkową estetyką porcelany.
Są wykonane z jednobarwnego materiału doskonale imitującego ząb, wykazującego całkowitą biozgodność, a więc doskonale tolerowanego przez ludzki organizm.

Implantologia FAQ

Implant to tytanowa śruba zastępująca korzeń zęba. Na nim za pomocą łącznika nadbudowuje się koronę zęba.
Korona na implancie jest odbierana jak własny ząb, gdyż:
następuje ścisłe zespolenie implantu z kością, co gwarantuje stabilność osadzenia,
korona jest pod każdym względem idealnie dopasowana – nie dostają się pod nią resztki jedzenia, a tym samym zmniejsza się ryzyko stanów zapalnych, jej kształt jest dostosowany do zgryzu, a kolor do pozostałych zębów.
Korona na implancie daje takie poczucie komfortu, jakiego nie da się osiągnąć poprzez rozwiązania protetyczne bez użycia implantów.
Osadzenie implanta przeciwdziała zanikowi kości w szczęce, który może mieć miejsce, gdy brak jest zęba i korzenia. Dzięki temu nie dochodzi do niekorzystnej zmiany w owalu twarzy – zapadania się policzków.
Obecnie około 98% zabiegów wszczepienia implantów przeprowadza się z sukcesem – tzn. implant zostaje przyjęty i zintegrowany z otaczającą go tkanką kostną.
Pierwszy współczesny implant stomatologiczny został wszczepiony w 1965 r. Powszechnie implanty są stosowane w stomatologii od ponad 30 lat. W tym czasie systemy implantologiczne były udoskonalane, a intensywny rozwój technologii w ostatnich latach pozwolił na uzyskanie bardzo dobrych wyników skuteczności leczenia implantologicznego. Znacznie skrócił się również czas integracji implantu z tkanką kostną.
Przy spełnieniu określonych warunków, a zwłaszcza przy odpowiedniej higienie, nowy ząb może nam służyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.
Zabieg wszczepienia implantu odbywa się na jednej wizycie w znieczuleniu miejscowym.
Pacjenci często oceniają go jako „łagodniejszy" od usunięcia zęba.
Od razu po zabiegu można osadzić koronę czasową, natomiast osadzenie docelowej, pełnoceramicznej korony następuje w przeciągu paru miesięcy – z reguły od trzech do sześciu.

Przykładowe ceny

Konsultacja implantologiczna

150zł
Wszczepienie implantu od 2800zł
Podniesienie dna zatoki od 1800zł
Odbudowa zęba na implancie od 2100zł
Znieczulenie miejscowe w cenie zabiegów
Laseroterapia od 50zł
Podane ceny mają charakter
informacyjny i nie stanowią
oferty handlowej w rozumieniu
Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Media o nas