Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Endodoncja

endodoncjaEndodoncja inaczej leczenie kanałowe jest konieczne w sytuacji kiedy próchnica dostała się w głąb zęba do jego miazgi, powodując w niej stan zapalny.
Są też sytuacje, kiedy ząb wymaga powtórnego leczenia kanałowego – tzw. reendo, gdyż wcześniejsze leczenie nie dało pożądanych efektów.

Precyzyjna ocena dzięki użyciu mikroskopu
Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego w naszej klinice wykonujemy z zastosowaniem mikroskopu endodontycznego, co pozwala zmaksymalizować powodzenie zabiegu. Pod mikroskopem lekarz z precyzyjną dokładnością widzi kanały zęba, które poddaje zabiegowi.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie
Zgodnie z obecnie obowiązującymi standardami leczenie kanałowe wykonujemy na jednej wizycie, tym samym uzyskując najlepsze efekty i zapewniając pacjentowi maksimum komfortu.

Depotforeza - kiedy inne metody zawiodą
W szczególnie skomplikowanych przypadkach, które nie poddają się innym metodom, stosujemy depotforezę – podstawą tej metody jest zapewnienie trwałej sterylności we wszystkich „zakątkach” zęba poddawanych zabiegowi.

Kontrola zębów leczonych endodontycznie
Zęby leczone endodontycznie wymagają regularnej kontroli za pomocą RTG, gdyż zawsze istnieje pewne ryzyko powikłań, a wczesne ich wykrycie pozwala na przeprowadzenie ponownego leczenia.

Endodoncja FAQ


Leczenie takie jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla pacjenta, a jego efekt natychmiastowy.
Z punktu widzenia medycznego zostaje wyeliminowane ryzyko zakażenia, do którego mogło dochodzić podczas procesu leczenia pomiędzy wizytami. Tym samym pozwala to uniknąć określonych powikłań, dodatkowych wizyt, długiego leczenia i dyskomfortu pacjenta.
Jest to sytuacja rzadka i dotyczy niektórych przypadków powtórnego leczenia kanałowego – reendo oraz rozległych stanów ropnych wokół wierzchołka korzenia.
Jeśli w leczonym kanałowo zębie pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości bólowe, jest to informacja o tym, że należy zgłosić się do stomatologa i zdiagnozować przyczynę bólu.

Jeśli okaże się, że:
  • tkanki okołowierzchołkowe zęba są zmienione zapalnie,
  • kanały zęba są nieprecyzyjnie wypełnione lub pominięto wypełnienie któregoś kanału, co zdarza się w leczeniu bez zastosowania mikroskopu,
  • odbudowa zęba jest nieszczelna i w wyniku tego doszło do reinfekcji kanałów,
w takich sytuacjach przeprowadza się leczenie reendo. Nie podjęcie leczenia powoduje ciągły stan zapalny w organizmie w miejscu zmienionym chorobowo, dalsze dolegliwości bólowe, a finalnie może prowadzić do utraty zęba.

Przykładowe ceny

Leczenie
kanałowe
od 230zł
/1kanał
Leczenie
depotforezą
od 230zł
/1kanał
Znieczulenie
podtlenkiem azotu
od 60zł
Podane ceny mają charakter
informacyjny i nie stanowią
oferty handlowej w rozumieniu
Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Media o nas