Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Chirurgia stomatologiczna

chirurgiaW ramach chirurgii stomatologicznej wykonujemy w klinice takie zabiegi jak ekstrakcje zębów, w tym usuwanie ósemek zatrzymanych i niewyrżniętych, resekcje wierzchołków korzeni i hemisekcje, sterowaną regenerację kości, podniesienie dna zatoki szczękowej, usunięcie torbieli, kiretaż, przycięcie wędzidełka, a także niewielkie zabiegi chirurgiczne z użyciem lasera.

Przed podjęciem działań lekarz wykonuje badania diagnostyczne, które pozwalają ocenić czy zabieg chirurgiczny jest jedyną możliwą i/lub najlepszą drogą leczenia.
Diagnostyka cyfrowa służy do stworzenia najskuteczniejszego planu leczenia i dobraniu najlepszych w danym przypadku metod. W zależności od wskazań wykonujemy niezbędne zdjęcia RTG pojedynczego zęba, zdjęcie pantomograficzne, a niekiedy tomografię. Pozwala to zobrazować układ korzenia zęba czy korony zęba zatrzymanego, położenie zębów względem siebie i w szczęce, czyli zobrazować wszelkie elementy konieczne do oceny stanu przed ingerencją chirurgiczną.

Przy zabiegach stosujemy znieczulenie miejscowe, które może być wsparte zastosowaniem gazu rozweselającego, wprowadzającego pacjenta w delikatny półsen.

Oprócz klasycznych technik chirurgicznych wykorzystujemy również najnowocześniejsze technologie, w tym ultradźwiękowe urządzenie do operacji kostnych – piezosurgery, przy zastosowaniu którego nie dochodzi do uszkodzeń tkanek miękkich, co gwarantuje bezpieczeństwo zabiegów.

W trakcie całego procesu leczenia pacjent na bieżąco otrzymuje wszelkie konieczne informacje: odnośnie możliwych powikłań, reakcji po zabiegu i zaleceń.

W wielu przypadkach zabieg chirurgiczny jest etapem leczenia implantologicznego, protetycznego czy ortodontycznego, w związku z czym przed podjęciem jakichkolwiek czynności pacjent otrzymuje całościowy plan leczenia, który szczegółowo omawia z lekarzem.

By na bieżąco kontrolować gojenie się miejsca po zabiegu, pacjent pozostaje pod stałą opieką lekarza.

Chirurgia FAQ

Zawiązki ósemek z reguły pojawiają się pomiędzy szóstym a dziewiątym rokiem życia, ale nie od razu można je zobaczyć na RTG. Sporadycznie zdarza się, że u niektórych pojawiają się później lub nie pojawiają się wcale. W wieku 13 lat powinny być już widoczne. Badanie takie jest zalecane, gdyż pozwala ocenić czy są zawiązki zębów mądrości, a jeśli tak – jak są one ustawione w łuku i w stosunku do pozostałych zębów. Nierzadko rosną poza łukiem, powodują stłoczenie pozostałych zębów, rosną krzywo (pod złym kątem), uszkadzając korzenie sąsiadujących siódemek, a więc mogą być przyczyną wielu problemów ortodontycznych. Zdjęcie pantomograficzne pozwala to ocenić i jeśli są ku temu wskazania, usunąć ząb w odpowiednim momencie.
Resekcja korzenia polega na odcięciu jego wierzchołka wraz z usunięciem zmian zapalnych wokół niego w kości. Pozwala to uniknąć dalszego rozwoju stanu zapalnego, którego konsekwencją byłaby konieczność usunięcia zęba. Wprawdzie umocowanie zęba zostaje w ten sposób osłabione, ale nie trwale. Kanał korzenia szczelnie się wypełnia, a w miejsce usuniętej tkanki kostnej wszczepia kościozastępczy materiał biokompatybilny. W ten sposób stwarza się warunki do prawidłowej odbudowy kości. W większości przypadków pozwala to na pozostawienie takiego zęba przez wiele lat.

Przykładowe ceny

Usunięcie zęba
ze znieczuleniem
od 200zł
Chirurgiczne
usunięcie zęba
ze znieczuleniem
od 500zł
Podane ceny mają charakter
informacyjny i nie stanowią
oferty handlowej w rozumieniu
Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Media o nas