Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Tomografia komputerowa

tomografiaTomografia w formie 3D obrazuje wewnętrzną anatomię zęba z dokładnością, której nie da się uzyskać w innym badaniu radiologicznym. Dzięki temu można precyzyjnie planować zabiegi i leczenie, przeanalizować przebieg nerwów, naczyń krwionośnych, korzeni, położenie zatok obocznych nosa (ich umiejscowienie u każdego jest nieco inne), a także wykryć zmiany patologiczne.

Jej zaletą jest również to, że zakres ocenianego obszaru może być dowolnie dobrany w zależności od wskazań – od żuchwy po zatokę szczękową.

Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach stomatologii:
  • w implantologii dzięki możliwości pomiarów w trzech płaszczyznach pozwala zaplanować rozmiar implantów, określić ich dokładne umiejscowienie w kości, przewidzieć, jakie procedury odbudowy kości będą niezbędne do wykonania, a tym samym zaplanować i zaprezentować pacjentowi całościowy plan i przebieg leczenia;
  • w endodoncji daje gwarancję precyzyjnego leczenia – jest przydatna do oceny zmian okołowierzchołkowych, położenia kanałów zębów oraz wykrywania kanałów dodatkowych, resorpcji zewnętrznej i wewnętrznej, a także do oceny dokładności wypełnienia kanałów korzeniowych;
  • w ortodoncji pozwala na precyzyjną lokalizację zębów zatrzymanych, zwłaszcza górnych kłów, a także ocenę zębów nadliczbowych będących przyczyną nieprawidłowego ustawienia zębów w łuku lub opóźnionego wyrzynania.
  • w chirurgii szczękowo-twarzowej – możemy dokładnie ocenić stan i funkcjonowanie stawów skroniowo-żuchwowych.

Urządzenie do stomatologicznej tomografii komputerowej posiadają nieliczne kliniki, a jest to technologia, która w bardzo wielu sytuacjach pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić precyzyjne, skuteczne leczenie.

Media o nas