Jesteśmy dla Państwa czynni również w soboty, w godz. 9:00 - 16:00!

Maszynowe opracowanie kanałów

maszynowe opracowanie kanalowMaszynowe opracowanie kanału korzeniowego zęba podczas leczenia endodontycznego daje tę przewagę w stosunku do tradycyjnej metody, że umożliwia precyzyjne udrożnienie i opracowanie kanału.

Urządzenie – endomotor posiada mikrosilnik pozwalający na pełną kontrolę obrotów i prędkości, co sprawia, że leczenie jest bezpieczne:
  • Ryzyko złamania narzędzia w kanale zostaje ograniczone do minimum, co przy ręcznej metodzie stanowiło nierzadki problem.
  • Funkcja zatrzymująca instrument po dotarciu do wierzchołka korzenia daje pewność, że nie dojdzie do perforacji i ponownej infekcji.
  • Gwarantuje to także, że kanał zostanie opracowany w całości, bez ryzyka pozostawienia fragmentów zainfekowanej tkanki, jak miewało to miejsce w leczeniu bez wsparcia nowoczesnymi przyrządami.

Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w endometr, który umożliwia szybkie wykonywanie dokładnych pomiarów długości kanałów. Jest to całkowicie nieodczuwalne dla pacjenta, nie powoduje żadnego dyskomfortu. W trakcie zabiegu pomiar można powtarzać dowolną ilość razy, dzięki czemu kanały zostają prawidłowo opracowane i wypełnione. Nie ma konieczności wykonywania zdjęć RTG, co jest dużym atutem szczególnie w leczeniu kobiet w ciąży i dzieci.

Media o nas